Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Raketa” Davies kalon problemet në zemër, rikthehet në stërvitje

Julian Nagelsmann ka marrë një lajm fantastik. Alphonso Davies ka lënë pas problemet me zemrën dhe sot është rikthyer në stërvitje me Bayern Munchen.

Anësori i majtë kanadez, u infektua me Covid-19 më 5 janar dhe pak ditë më vonë kontrollet mjekësore zbuluan probleme në zemrën e 21-vjeçarit.

Covid-19 është shkaktar i zakonshëm i miokarditit, që është inflamacion i indit muskulor të zemrës. “Ai duhet të shërohet, patjetër që ka nevojë për kohë”, deklaroi atëherë Nagelsmann.

“Raketa” e krahut të majtë është shfaqur i lumtur gjatë stërvitjes së sotme me trajnerin e fitnesit, teksa së shpejti pritet të bashkohet edhe me pjesën tjetër të skuadrës.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...