Merkato

Rakitic do Sevillan, Barcelona e shtyn drejt Serisë A

Zërat që vijnë nga Spanja po konfirmohen dita-ditës. Ivan Rakitic është në listën e futbollistëve që Barcelona kërkon t’i shesë në verë. Kroati pëlqehet shumë nga skuadrat e mëdha të Serisë A, si Interi apo Juventusi, por sigurisht diferencën do ta bëjë oferta ekonomike për kartonin e tij.

Vetë lojtarë parapëlqen kthimin te Sevilla, por Barcelona synon të arkëtojë 20-25 milionë euro, ndaj do të ishte e gatshme ta shiste në Serinë A. Kontrata e kroatit skadon në vitin 2021 dhe drejtuesit “blaugrana” nuk duan ta humbin me parametër zero.

“Zonja e Vjetër” dhe zikaltrit tentuan ta blinin verën e shkuar, kurse Milani një vit më parë. Barcelona do të dëshironte ta përfshinte në bisedimet me Interin për Lautaro Martinezin, por mund të ndodhë që marrëveshja të zhvendoset në pjesën tjetër të qytetit, për shkak të interesit të kampionëve të Spanjës për mbrojtësin kuqezi, Romagnoli.

Në tavolinë janë shumë opsione, por një gjë është e sigurt: Rakitic do të largohet nga Barcelona. Pavarësisht profesionalizmit të treguar prej shumë vitesh nga futbollisti, palët janë larg në qendrime. Kroati ka refuzuar disa herë si rinovimin e kontratës ashtu edhe shitjen apo dhënien në huazim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency