Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Rakitic: Ndjesë tifozëve, nuk dorëzohem derisa të rikthej Sevillan ku e ka vendin

Pavarësisht se në përbërje ka lojtarë me eksperiencë të madhe dhe plot kualitet, Sevilla vazhdon të jetë në krizë rezultatesh. Humbja 0-3 përballë Getafes solli shkarkimin e trajnerit Diego Alonso. Vetëm dy muaj pasi zëvendësoi Mendilibar.

Skuadra andaluziane u eliminua nga Champions League si vendi i fundit në grup, ndërkohë që në La Liga renditet e treta nga fundi. Në lidhje me situatën e vështirë te Sevilla ka folur Ivan Rakitic.

Lexo edhe: 

Ndihem keq, të gjithë në dhomat e zhveshjes ndihen keq. Ne që e duam stemën e Sevillas po e vuajmë këtë moment të vështirë, unë i pari.

U kërkoj falje njerëzve tanë, tifozëve dhe të gjithë atyre që na mbështetin në çdo moment. Ndjesë, por u premtoj se do të punojmë më shumë se kurrë.

Ky është momenti më i vështirë, më i trishtë dhe më i komplikuar në karrierën time. Por nuk dorëzohem derisa ta kthej Sevillan aty ku e meriton”, theksoi mesfushori kroat.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...