Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Ramadani: Dua të shënoj edhe sot, shpresoj të jemi ne ata që do festojnë në fund të ndeshjes

Lecce-Juventus është duke u zhvilluar në këto momente, takim që zhvillohet në kuadër të javës së 21-të të Serie A dhe që po transmetohet live në “SuperSport 2”.

Duke folur para nisjes së këtij takimi, mesfushori i kombëtares shqiptare që luan për Lecce-n, Ylber Ramadani uroi që të jetë skuadra e tij ajo e cila do festojë pas këtij takimi.

Lexoni edhe:

Ju shënuat golin tuaj të fundit këtu dhe vlente 3 pikë, a ka ju sjell një ndjenjë të veçantë ky stadium?

“Shpresoj të shënoj edhe sot, ky stadium krijon një atmosferë të pabesueshme dhe shpresojmë që edhe sot në fund të ndeshjes të shkojmë të festojmë me tifozët. Me lindjen e djalit kam edhe më shumë energji, familja është shumë e rëndësishme për mua, ne pritëm 9 muaj dhe tani jam gati të jap një paraqitje vërtetë të mirë”-deklaroi Ramadani.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...