Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ramadani: Pedros i vunë thonjtë në fyt, Çela më shau në mënyrat më të ulëta

Zekerija Ramadani

Trajneri i Egnatias, Zekirija Ramadani ka zbuluar një episod shumë të rëndë të ndodhur në ndeshjen kundër Kastrioti.

Duke folur për emisionin “Gol pas Goli” tekniku i rrogozhinasve u shpreh se ishte ofenduar rëndë nga trajneri i krutanëve, Emiliano Çela, ndërsa shtoi se Pedro Augusto u sulmua nga skuadra e Kastriotit

Rezultat që u vendos nga episode, si humbja e penalltisë: “E dinim që do ishte një ndeshje e vështirë, një fushë shumë e vështirë për të luajtur futboll. E kishim analizuar mirë kundërshtarin dhe bëmë shumë gjëra pozitive, kishim avantazhin, kishim dhe mundësinë e penalltisë, por e humbëm. Luajtëm mirë dhe me shumë me mend dhanë maksimumin, por këtu ndikoi edhe një episode në fillim, pati ofendime dhe presion të paparë, Pedros i vunë thonjtë në fyt. Unë mendoj se me ofendimet e kolegut tim ti vijë turp. Ndodhi gjatë sfidës, por unë nuk jam në nivelin e tij, e di që jam I huaj por jam dhe pak shqiptar dhe e kuptoj të gjithën.”

Humbja:Humbjen e menaxhojmë, por ato momente më kanë prekur shumë.”

Çfarë iu bëri të humbnit ndeshjen: “Gjatë gjithë javës kemi punuar që të kemi agresivitet, nuk arritëm ta bëjmë, ata fituan dhe na ndëshkuan.”

Humbja e rastit nga Delarge: “Futbolli për këtë është interesant sepse nuk fiton gjithmonë më i miri, Delarge ka marrë veten e ka punuar shumë pasi ishte mbipeshë e jashtë forme, por është një futbollist i mirë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...