Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ramadani shkëlqen te Velje, grumbullohet nga U-21

La Partizanin gjatë kësaj vere për të nisur një aventurë të re te Velje në kategorinë e dytë të futbollit danez. Por edhe pse ka vetëm pak kohë që është bërë pjesë e skuadrës që tashmë drejtohet nga ish trajneri i të Kuqëve, italiani Adolfo Sormani, Ylber Ramadani po i mahnit të gjithë me paraqitjet e tij. Klas, teknikë, forcë dhe vizion për lojën janë këto disa nga cilësitë e mesfushorit shqiptar i cili është shndërruar menjëherë në një titullar të padiskutueshëm te Velje me trajnerin Sormani që i ka dorëzuar celësat e repartit të ndërmjetëm talentit kuqezi. Objektivi kryesor i Veljes është ngjitja në elitën e futbollit danez dhe deri tani fillimi i kampionatit ka qenë me të vërtetë mbresëlënës për skuadrën e Ramadanit dhe Sormanit pasi Velje kryeson klasfikimin e kategorisë së dytë me pikë të plota.

Në 3 ndeshjet e para Ramadani ka luajtur me minutazh të plotë duke shfaqur një pjesë të mirë të potencialit të tij. Falë formës së mirë që ka treguar me Veljen ish mesfushori i Partizanit është grumbulluar nga trajneri i kombëtares Shpresa të Shqipërisë për dy sfidat e rradhës kualifikuese që kuqezinjtë do ti luajnë në muajin Shtator ndaj Irlandës së Veriut dhe Islandës. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i Veljes në faqen zyrtare. Shqipëria e 21-vjecarëve e nisi me një barazim pa gola ndaj Estonisë fushatën kualifikuese për Europianin e vitit 2019. Ramadani deri tani është aktivizuar në 7 takime me kuqezinjtë e rinj. Kalimi i 21-vjecarit nga Partizani te Velje gjatë kësaj vere solli në arkat e klubit të kuq rreth 200 mijë Euro.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...