Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Ramos qëndron në Francë? PSG i ofron rinovimin, por me ulje page

Sergio Ramos me shumë mundësi do të vazhdojë qëndrimin e tij në Francë te Paris Saint-Germain

Ish-kapitenit të Real Madridit shumë shpejt i skadon kontrata, megjithatë vullneti i të dyja palëve duket se është që të vazhdojnë bashkëpunimin, por me një “variabël” të ri të shtuar nga klubi.

Lexo edhe: 

Sipas asaj që raportojnë mediet spanjolle, në lidhje me politikën e reduktimit të pagave të zbatuar nga klubi parizien, mbrojtësi spanjoll do të kishte një shans të madh për të qëndruar në “Parc des Princes” vetëm nëse pranon një ulje të pagës.

Në këtë drejtim, brenda pak javësh pritet një takim mes palëve për të diskutuar detajet e fundit të rinovimit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...