Futboll

Ramos rekord absolut, lë pas Iker Casillasin te Spanja

Sergio Ramos një legjendë e gjallë e përfaqësueses së Spanjës. Mbrojtësi i Real Madridit e nisi titullar takimin eliminator të Euro 2020 ndaj Norvegjisë në transfertë. Në moshën 33-vjeçare, futbollisti energjik arrin 168 ndeshje me “La Rojan”, duke lënë pas Iker Casillasin, që ka një më pak.

Prej 14 vitesh në përfaqësuese, Ramos bëhet lojtari me më shumë ndeshe në historinë e Spanjës. Pas barazimit të rekordit të Casillasit, Ramos ishte: Objektivi im është të arrij 200 paraqitje me Spanjën. Ndaj Norvegjisë Ramosi luajti ndeshjen e tij të 46-të si kapiten.

Loijtarët që kanë kaluar “një shekull” ndeshje te Spanja janë: Ramos (168), Casillas (167), Xavi (133), Andres Iniesta (131), Andoni Zubizarreta (126), David Silva (124), Sergio Busquets (115), Xabi Alonso (114), Fernando Torres, Cesc Fabregas (110), Raul Gonzalez (102) dhe Carles Puyol (100).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency