Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Ramos rekordmen i shekullit të 21-të… për kartonë të kuq

Sergio Ramos konfirmon lidhjen e fortë me kartonët e kuq. Mbrojtësi spanjoll u ndëshkua sërish në sfidën mes Reims dhe PSG-së, duke lënë kryeqytetasit me 10 futbollistë dhe duke u dhënë mundësi vendasve të marrin një pikë falë barazimit 1-1.

Ky ishte kartoni i kuq i 21-të për Ramos, që siç evidentohet nga Opta, është futbollisti më i ndëshkuar me përjashtim nga ndeshja, që nga viti 2000 e më pas.

Janë plot 7 kartonë më shumë se ndjekësit më të afërt dhe Ramos konfirmon sërish se përveç cilësive, ka edhe një defekt të rëndë, pasi mund të të lërë në inferioritet numerik papritur.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...