Serie A

Ramsey “thumbon” Sarrin: Tani seancat stërvitore janë më argëtuese

Sezonin e kaluar rezultoi një zhgënjim te Juventusi, por në ndeshjen e parë të këtij viti ndaj Sampdorias, uellsiani Aron Ramsey ishte nga më të mirët në fushë dhe dukej tërësisht i rilindur me Andrea Pirlon në pankinë.

Në një deklaratë për mediat italiane, mesfushori pranon se tani ndihet shumë mirë dhe ndonëse pa përmendur emra, thumbon edhe ish trajnerin e Juventusit, Maurizio Sarri.

“Kemi trajner të ri, staf të ri dhe ide të reja, që ne futbollistët po i përthithim shumë shpejt. Stërvitjet janë shumë të mundimshme, por duhet të pranojmë se tani po argëtohemi gjithnjë e më shumë gjatë seancave”, u shpreh uellsiani.

Ramsey pranoi se do të jetë e vështirë për të luajtur vazhdimisht titullar, pasi Juventusi është një skuadër e mbushur me kampionë, ndërsa shtoi se këtë sezon rivaliteti për titullin kampion është shumë më i madh.

“Jam me fat që luaj në një skuadër me kampionë të shumtë, që e bëjnë më të lehtë punën në fushë. Natyrisht të gjithë duam të luajmë titullarë, por kjo është e pamundur, ndaj synimi është të luaj sa më shumë. Këtë sezon rivaliteti është shumë më i madh. Interi ka blerë futbollistë të rëndësishëm dhe është rritur shumë, por edhe Napoli e Milani do të jenë ekipe të vështira për t’u mposhtur këtë sezon”, tha Ramsey.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency