Premier League

Rangnick elozhe për mesfushorin e tij: U tregua një lider i vërtetë!

Manchester United u rikthye te suksesi mbrëmjen e së mërkurës në kampionat teksa “Djajtë e Kuq” mposhtën me rezultatin 1-3 në transfertë Brentford. Një nga futbollistët që impresionoi së tepërmi trajneri Ralf Rangnick ishte Scott McTominay, teksa gjermani nuk i kurseu elozhet për mesfushorin e tij.

“Scott McTominay ishte i jashtëzakonshëm, u tregua një lider i vërtetë dhe kjo pjesë e karakterit ishte shumë “ngjitëse” edhe për futbollistët e tjerë në fushë. Por, edhe Bruno Fernandes pati një performancë të mirë duke asistuar në rastin e golit të dytë dhe të tretë”, u shpreh Rangnick.

Sakaq, McTominay ishte autor i 11 topave të rikuperuar, katër pastrimeve në zonë, ndërsa regjistroi edhe 47 pasime të sakta para se të zëvendësohej në minutën e 84.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency