Premier League

Rangnick nuk i gjen të meta: Havertz është Johan Cruyffi modern

Mesfushori i Chelsea, Kai Havertz, është një version modern i legjendarit holandez, Johan Cruyff. I këtij mendimi është Ralf Rangnick, meaxheri i famshëm gjerman, i cili e ka parë si kundërshtar 21-vjeçarin Havertz gjatë kohës që ishte në krye të Leipzigut, ku shërbeu si menaxher dhe drejtor sportiv në sezonet e fundit.

Pas një nisjeje të përgjumur në kampionat (luajti titullar, por u zëvendësua nga Lampard si ndaj Brightonit ashtu dhe ndaj Liverpoolit), Havertz shpërtheu të mërkurën me një tregolësh kundër Barnsley-t në Carabao Cup.

Rangnick beson se për këtë lojtar të talentuar kufiri është qielli, duke e krahasuar atë me një njeri që u bë legjendë me kombëtaren holandeze, Ajaxin dhe Barcelonën.

“Nuk kam asnjë dyshim se ai do të ketë sukses dhe do të bëhet një nga lojtarët më të mirë brenda dy ose tri viteve të ardhshme,” – tha Rangnick për Sky Sports. – “Ndoshta do t’i duhen disa javë për t’u përshtatur, sepse ai ka një “background” familjar fantastik. E njoh mirë, sepse jam përpjekur ta marr te Leipzigu, por ai ishte plotësisht i përkushtuar ndaj Bayer Leverkusenit.

Ai është një nga ata lojtarë të cilit nuk e gjen ndonjë dobësi në lojën e tij. Është një Johan Cruyff modern, mund të shënojë gola dhe të sigurojë asiste.”

Havertz u transferua në “Stamford Bridge” nga Bayer Leverkusen në verë për një shumë fillestare prej 62 milionë stërlinash (79 milionë dollarë). Kuptohet që pritshmëritë mbi atë që mund të japë talenti gjerman në Premier League janë të larta.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency