Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Rangnick refuzoi, Bayerni në sulm për trajnerin e Premier League

Refuzimi i Ralf Rangnick ka bërë që drejtuesit e Bayern Munich të ndryshojnë objektiv për pasuesin e Thomas Tuchel në pankinën e skuadrës bavareze.

65-vjeçari gjerman do të vijojë aventurën e tij te kombëtarja e Austrisë, që është pjesë e Euro 2024. Në grupin D me Francën, Holandën dhe Poloninë.

Për momentin, në krye të listës së dëshirave të drejtuesve gjermanë është Roberto De Zerbi. Nën kontratë me Brighton deri në 2026.

Lexo edhe:

Për të liruar 44-vjeçarin italian nga drejtimi i skuadrës së Premier League, Bayerni duhet të paguajë 15 mln euro.

De Zerbi, një ndër trajnerët më të talentuar dhe guximtarë të brezit të tij, pëlqehet shumë për stilin sulmues që praktikon tek ekipet e tij.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...