Serie A

Ranieri del kundër drejtuesve: Vepruan gabim me De Rossin

Pas tifozëve verdhekuq, edhe trajneri Claudio Ranieri ka dalë kundër drejtuesve të skuadrës, në lidhje me vendimin për të mos i rinovuar kontratën kapitenit dhe njërit prej legjendave të Romës, Daniele De Rossi.

“Unë pas dy ndeshjesh do iki, por si trajner do të kisha konfirmuar Danielen. Nuk më kanë kërkuar asnjë mendim, pasi kanë vendosur nga Shtetet e Bashkuara dhe Londra. Ka vendosur presidenti dhe kush i qëndron pranë presidentit, nga Londra (referenca për Baldinin)”, tha Ranieri.

Kujtojmë që ditën e martë De Rossi mori komunikimin nga Roma se nuk do t’i ofrohet rinovimi i kontratës dhe se në fund të sezonit duhet të kërkojë sistemim diku tjetër, nëse nuk pranon të punojë si drejtues në klubin verdhekuq.

Ky lajm u kritikua shumë nga tifozëria e Romës, e cila protestoi kundër vendimit të shoqërisë, për të “shkarkuar” njërin prej futbollistëve legjendarë të skuadrës, Daniele De Rossin, i cili që prej largimit të Francesco Tottit, mbante edhe shiritin e kapitenit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency