Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Ranieri pranë rikthimit në Serie A, gati të zëvendësojë “ish”-in e Milanit

Pikët janë tepër të rëndësishme në këtë fazë të sezonit dhe nëse ekipi i mungojnë atëherë është trajneri ai që paguan faturën e momentit të vështirë. Kështu ka ndodhur edhe me Marco Giampaolon, të cilit humbja 0-3 përballë Monzës i ka kushtuar stolin e Sampdorias.

Ekipi xhenovez renditet në vend të fundit në Serie A, me vetëm dy pikë të grumbulluara në tetë javë kampionat. Disfata e thellë shtëpiake e së dielës, ka zemëruar drejtuesit e klubit dorian, të cilët kanë vendosur të ndahen me 55-vjeçarin.

Aventura e dytë e ish-trajnerit të Milanit në pankinën e Sampdorias, zgjati vetëm shtatë muaj e gjysmë. Në skenë kanë dalë dy emra për ta zëvendësuar: Claudio Ranieri dhe Roberto D’Aversa.

I pari është një emër i madh dhe pëlqehet shumë nga drejtuesit e klubit, kjo si pasojë e eksperiencës së madhe që zotëron, ndërkohë që ka drejtuar Sampdorian në periudhën tetor 2019-qershor 2021.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...