Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Rapinha: Nëse fitojmë Championsin do eci në gjunjë në “Camp Nou”

SEVILLE, SPAIN - SEPTEMBER 03: Raphael Dias Belloli 'Raphinha' of FC Barcelona celebrates scoring their teams first goal with team mates during the LaLiga Santander match between Sevilla FC and FC Barcelona at Estadio Ramon Sanchez Pizjuan on September 03, 2022 in Seville, Spain. (Photo by Fran Santiago/Getty Images)

Sulmuesi i ri i Barcelonës, Raphinha, është shprehur së fundmi se do të festojë në mënyrë të çmendur nëse këtë sezon fitojnë Champions Leaguen.

Në një intervistë për “La Vanguardia”, braziliani u shpreh se do ta përshkrojë fushën e Camp Nou nëse arrijnë suksesin e dëshiruar, ashtu siç bëri në fund të sezonit të shkuar kur shpëtoi Leeds United nga rrëzimi nga kategoria.

“Unë do ta përshkroj Camp Nou në gjunjë ose fushën ku do ndeshemi, nëse fitojmë Championsin. Mund të jetë perfekte në Stamboll”,-tha Raphinha.

Braziliani beson se skuadra ka “talentin” dhe “mentalitetin fitues” të nevojshëm për të fituar, ndaj dhe bën një premtim që e di se mund ta mbajë.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...