Futboll

Rapinoe sërish kundër Trump: S’shkoj në Shtëpinë e Bardhë për t’u përdorur…

Vijon polemika mes kapitenes së përfaqësueses amerikane të futbollit, Megan Rapinoe, dhe presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. 34-vjeçarja deklaron se nuk do ta pranonte një ftesë të mundshme të Trump në Shtëpinë e Bardhë, duke konfirmuar qëndrimin e disa javëve më parë.

“Edhe vajzat e tjera, me të cilat kam folur, nuk do të shkonin,” – deklaroi Rapinoe, që akuzohet për fjalor të ulët ndaj kreut të shtetit amerikan. – “Ekspozimi si trofe i skuadrës sonë do të ishte një mundësi e mirë për këtë administratë, por nuk mendoj se ka kuptim për ne. Dhe nuk arrij ta imagjinoj që një nga shoqet e skuadrës do të dojë ta marrë këtë pozicion.”

Kapitenia ka një tjetër kritikë për presidentin Donald Trump:

“Mesazhi i tij është për përjashtimin e personave si unë. Ai ka një përgjegjësi të madhe si president për t’u kujdesur për çdo njeri të veçantë të këtij vendi e duhet të bëjë më të mirën për të gjithë.”

Donald Trump, pak ditë më parë, përgëzoi me një postim në Twitter skuadrën që u shpall kampione e botës.

“Përgëzime përfaqësueses amerikane të futbollit të femrave për fitimin e Kupës së Botës. Një lojë e mrekullueshme dhe ngazëlluese. Amerika është krenare për të gjitha ju!”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency