Serie A

Raporti financiar i gjysmësezonit, Juventusi 113.7 milionë euro humbje

Këshilli Administrativ i Juventusit u mblodh këtë të enjte për të miratuar raportin financiar të gjashtë muajve të parë të sezonit. Nga të dhënat e hedhura në raport mësohet se klubi bardhezi ka pësuar një humbje prej 113.7 milionë eurosh në gjysmën e parë të sezonit 2020-21.

Kjo është një humbje e madhe nëse krahasohet me atë të gjysmës së parë të vitit të kaluar, që kapi shifrat 50.3 milionë euro. Juventusi, si dhe bota e futbollit në përgjithësi, nuk mund të ishin imunë ndaj krizës ekonomike të imponuar nga pandemia.

Kapitali i aksionarëve shkoi nga 239.2 milionë më 30 qershor 2020 në 125.5 milionë më 31 janar 2020 si pasojë e të ardhurave më të ulëta nga manaxhimi i të drejtave të lojtarët dhe uljes së të ardhurave të ndeshjeve dhe shitjeve të produkteve.

Siç theksohet në njoftimin për shtyp të lëshuar nga klubi, ndikimi negativ i prodhuar nga pandemia e zgjatur është rreth 50 milionë euro.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency