Premier League

Rashica e mbyll me Werderin, transferohet në kampionatin anglez

Milot Rashica transferohet në Premier League. Sulmuesi nga Kosova i dha fund eksperiencës prej tre sezonesh e gjysmë te gjermanët e Werder Bremenit, teksa pasditen e sotme u bë zyrtarisht pjesë e anglezëve të Norwich-it.

Këta të fundit shpenzuan plot 11.5 milionë euro për kartonin e Rashicës, duke e bërë atë lojtarin e dytë më të shtrenjtë të përfaqësueses së Kosovës, pas Vedat Muriqit, që u transferua te Lazio përreth 20 milionë euro verën e kaluar.

Rashica, që më 28 qershor do të festojë ditëlindjen e 25-të, ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me Norwichin dhe pas një paraqitjeje mjaft të mirë në Bundesligë, do të kërkojë konfirmimin edhe në kampionatin anglez.

Nga ana tjetër Norwich sapo është rikthyer në Premier League, pas një sezoni në Championship dhe Rashica është i pari që vjen për të përforcuar skuadrën, që do të synojë qëndrimin sa më gjatë në elitën e futbollit anglez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency