Përfaqësuesja

Rashica nuk lejohet t’i bashkohet Kosovës, arsyen e shpjegon Werderi

Lajm i keq për Kosovën për dy ndeshjet e para në edicionin e dytë të Nations League. Skuadra e Werder Bremenit nuk lejohen që Milot Rashica të vihet nën urdhrat e Bernard Challandes për shkak të frikës së infektimit me Koronavirus.

Werder Bremeni e ka komunikuar vendimin me anë të një njoftimi në Twitter. Përveç Rashicës, janë edhe dy lojtarë të tjerë të kësaj skuadre që nuk lejohen t’u bashkohen përfaqësueseve të tyre, Tahith Chong dhe Milos Veljkovic. .

Werder nuk dëshiron karantinimin e futbollistëve pas kthimit nga impenjimet me kombëtaret e tyre, në bazë të protokollit të përcaktuar nga shteti gjerman.

“Duke parë situatën, kemi vendosur bashkë me lojtarët që të mos u bashkohen ekipeve të tyre kombëtare. Udhëtimi me kombëtaret mund t’i mbajë jashtë ndeshjes së turit të parë të Kupës së Gjermanisë dhe ne donim ta shmangnim diçka të tillë”, – tha drejtori sportiv i Werder Bremenit, Frank Baumann.

Kosova po has vështirësi në grumbullimin e lojtarëve për shkak të pandemisë COVID-19, pasi është në listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë të infektimit. “Dardanët” fillimisht do të përballen me Moldavinë në stadiumin e Parmës, kurse 3 ditë më vonë do të luajnë ndaj Greqisë, në Prishtinë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency