Bundesliga

Rashica shënon sërish, por Werderi merr vetëm 1 pikë

Milot Rashica gjeti rrjetën për herë të tretë në harkun e vetëm tetë ditëve, megjithatë ekipi i tij nuk shkoi përtej barazimit 2-2 në ndeshjen e luajtur në shtëpi me ekipin e Freiburgut. Pas golave të shënuar ndaj Leverkusenit në kampionat dhe Haidenhaimit në Kupë, futbollisti kosovar shënoi përsëri golin e parë për bardhjeshilët.

Këtë herë në Bremen në “Weserstadion” përpara 41.000 spektatorëve 23-vjeçari nga Vushtrria falë shpejtësisë së tij la prapa mbrojtësit kundërshtarë, për të mposhtur portierin holandez Flekken me një të djathtë të kalibruar në hyrje të zonës. Për fatin e tij të keq sfida e Verderit u mbyll sërish me vetëm 1 pikë, pasi vendasit pësuan në mënyrë naive në sekondat e fundit të takimit, njësoj si edhe në tre ndeshjet e mëparshme të këtij edicioni të Bundesligës, ku kurioz është fakti se çdo herë që ia del të shënojë Rashica klubi nga Verderi e përfundon takimin në barazim, sidoqoftë goli i gjashtë sezonal për lojtarin e përfaqësueses dardane, 4 në Bundesligë dhe 2 në Kupën e Gjermanisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency