Kupa e Gjermanise

Rashica vendimtar, Werderi eliminon Dortmundin nga Kupa

Werder Bremeni eliminon Borussian e Dortmundit nga Kupa e Gjermanisë falë kontributit të Milot Rashicës. “Ylli” i përfaqësueses së Kosovës shënoi një gol dhe ishte vendimtar edhe në të parin, në suksesin 3-2 të skuadrës së tij, që u kualifikua në çerekfinale të kompeticionit.

Rashica tentoi të shënonte që në minutën e 16-të, por topi i goditur prej tij u kthye nga portieri. Në këtë moment përfitoi Selke, që zhbllokoi takimin në favor të vendësve. Bittecourt realizoi një supergol nga jashtë zonës në minutën e 30-të, për rezultatin 2-0, ndërsa reagimi i Dortmundit erdhi në minutën e 67-të me talentin Haaland, që shënoi pasi u shërbye nga Brandt.

Vetëm tre minuta më vonë, Rashica mori një top nga Osako dhe pas një dueli shpejtësie me një mbrojtës goditi në një pozicion të vështirë, por saktësisht, me topin që përshëndeti rrjetën.

Dortmundi u kthye në lojë me golin e Reynas në minutën e 78, pa nuk ia doli të shmangte eliminimin.

U kualifikuan në çerekfinale Eintrachti i Frankfurtit, që mposhti 3-1 Leipzigun, si dhe Dusseldorfi që fitoi thellë 2-5 ndaj Kaisersaluternit

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency