Formula 1

Raste të dyshuara me koronavirus, shtyhet gara hapëse e sezonit

Pas disa rasteve të dyshuara si të prekur me koronavirus, nëpër stafet e skuadrave dhe tërheqjes së britanikëve të McLaren, organizatorët e Formulës 1 më në fund janë tërhequr dhe kanë vendosur shtyrjen e startit të sezonit.

Në Melbourne gjithçka ishte gati për të startuar me provat e lira dhe ishin shitur të gjitha biletat për garën, por situate aspak normale e krijuar, bëri që të vijë vendimi për moszhvillimin e garës që do të ngrinte siparin e sezonit të ri.

Gjatë ditës së djeshme ishte piloti kampin bote, Lewis Hamilton që u shpreh i zhgënjyer me vendimin për të garuar, pasi sipas tij bota ishte në një gjendje jonormale dhe se gjëja primare ishte shëndeti i njerëzve.

Më pas edhe gjermani Sebastian Vettel, në një deklaratë për mediat, tha se të 20 pilotët pjesëmarrës në këtë sezon të Formulës 1 janë gati të “ngrenë frenat e dorës” dhe të lënë në plan të dytë aktivitetin sportive.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency