Eredivisie

Rastësi apo shenjë? Shënoi gol identik si vëllai i gjyshit para 80 vitesh

Sulmuesi 18-vjeçar i Feyenoordit të Roterdamit, Dylan Vente, debutoi me gol në derbin me Spartën, që përfundoi me fitoren e thellë 0-7 të skuadrës së Giovanni Van Kronckhorst. Krosim nga e majta dhe devijim i saktë me kokë, me topin që përfundoi në rrjetë. Klubi nga Roterdami ka zbuluar një fakt mjaft interesant, të cilin e ka ilustruar me pamje. 80 vite më parë, vëllai i gjyshit të tij, Leen Vente, një ikonë e skuadrës në gjysmën e dytë të viteve ’30, ka shënuar një gol identik dhe në të njëjin stadium, në vitin 1937. Ndoshta kjo është një shenjë se Dylan Vente do të jetë së shpejti një lider i skuadrës, sikurse i afërmi i tij 80 vite më parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency