Champions League

Rastësia që tremb tifozët e Realit, ja kur dhe ku e kanë humbur finalen e fundit të Champions-it

Finalja e fundit e Champions League që Real Madrid ka humbur është ajo e vitit 1981 ndaj Liverpool në Paris me rezultatin 1-0, me golin që u realizua nga Kennedy.

Kemi dëgjuar shpesh që Reali nuk i luan finalet, por i fiton ato dhe e vërtetë është ose të paktën pothuajse gjithmonë.

Pothuajse, sepse po të kthehesh në sezonin 1980-1981 “Los Blancos” të udhëhequr nga Vujadin Boskov arritën në finalen e Champions League, por humbën përballë “The Reds”.

Ndërsa tashmë duket disi ironike që këto dy skuadra do vihen sërish përballë njëra-tjetrës në Paris, në Stade de France, e cila ishte dhe finalja e fundit që humbnin madrilenët, pra pas saj Reali do të luante edhe shtatë finale të tjera të Championsit dhe do t’i fitonte të gjitha.

Real Madrid dhe Liverpool do të përballen mbrëmjen e sotme në orën 21:00 për trofeun më të rëndësishëm për klube.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency