Boks

Rasti i rrallë, pozitive me doping për shkak të seksit

Para që të vendosë të kryejë marrëdhënie seksuale, duhet të jetë e sigurt që partneri i saj është i pastër. Virginia Fuchs, pjesëtare e ekipit olimpik kombëtar të boksit amerikan, nuk do të marrë asnjë ndëshkimore, pavarësisht se rezultatet e analizave tregojnë se pa përdorur substanca të ndaluara.  Arsyeja është e thjeshtë, është vërtetuar se substancat inkriminuese brenda trupit të tij ishin transmetuar nëpërmjet seksit nga partneri i saj.

USADA njoftoi vendimin e tij për mosndëshkimin e 32-vjeçares, e cila do të jetë në gjendje të vazhdojë të ndjekë ëndrrën për t’u kualifikuar në Lojërat Olimpike të Tokios, vitin e ardhshëm.

Fuchs së fundmi ishte kapitene e ekipit olimpik të Shteteve të Bashkuara dhe në mars u zbuloi se ishte pozitive për dy substanca të ndaluara, pas një testi të kryer në shkurt. Gjatë hetimeve, USADA mësoi se partneri i Fuchs kishte marrë produkte që përfshinin dy substancat e ndaluara dhe se nivelet në trupin e boksieres ishin në përputhje me një ekspozimin përmes transmetimit seksual.

“Ky ka qenë një mësim i shkëlqyeshëm për mua dhe tani që mbaroi jam plotësisht e përqendruar në përgatitjet për Lojërat e Tokion,” – shkroi Virginia Fuchs në Twitter.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency