Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Rayo e Balliut gjen trajnerin e ri, rikthen një emër të njohur

Rayo e Balliut gjen trajnerin e ri, rikthen një emër të njohur
Rayo e Balliut gjen trajnerin e ri, rikthen një emër të njohur

Vetëm pak orë pas shkarkimit të Francisco Rodriguez, Rayo Vallecano ku luan edhe mbrojtësi kuqezi, Ivan Balliu, ka emëruar menjëherë trajnerin e ri, që do të jetë Inigo Perez.

Ky i fundit është zyrtarizuar mëngjesin e të mërkurës dhe ka firmosur deri në fund të sezonit, me opsion rinovimi, nëse do të arrijë të bëjë një punë të mirë.

Lexo edhe:

Inigo Perez nuk është një emër i panjohur për Rayon, pasi sezonin e kaluar ka qenë asistent i trajnerit Andoni Iraola dhe ëshët përzgjedhur pikërisht për faktin që e njeh mjaft mirë ambientin.

Drejtuesit e Rayo Vallecanos vendosën të shkarkojnë Franciscon të martën, pasi skuadra ka marrë vetëm një fitore në 15 ndeshjet e fundit dhe rrezikon të bjerë në zonën e ftohtë të renditjes.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...