Kupa e Shqiperise

Reagimet pas shortit, flasin Djarmati, Pali dhe Starova

Matko Djarmati, drejtori sportiv i Vllaznisë: “Laçi është një ndër ekipet më të mira të dekadës së fundit. Patjetër që është një kundërshtar shumë i vështirë për ne, por nëse duhet të fitosh një trofe këtë sezon duhet të mposhtësh ekipet më të mira në Shqipëri.

Kemi rezultate negative me Laçin këtë sezon, por nuk besoj se ndeshja e Kupës do të ketë ndikim edhe në kampionat. Është vetëm ndeshje Kupe, për fitimin e trofeut duhet të luash ndaj ekipeve më të mira në Shqipëri.

Menaxheri i Laçit, Dario Pali: “Të gjitha skuadrat në këtë fazë do të japin maksimumin e tyre. Ndeshja është e një rëndësie të lartë, me këdo që do përballemi. Siç është Vllaznia, por edhe si të ishte Teuta e Skënderbeu, do të ishte një ndeshje e ritmit të lartë. Ne do të mundohemi të japim maksimumin, si në Kupë dhe kampionat. Gjendja e skuadrës është optimale. Jemi gjithmonë për të dhënë maksimumin në çdo ndeshje, shpresojmë të marrim maksimumin. Nuk kisha preferencë në short, jam i kënaqur me shortin“.

Sulejman Starova, drejtor teknik i Teutës: “Jemi të kënaqur me shortin sepse luajmë në shtëpinë tonë ndaj një kundërshtari jo në nivelin e Vllaznisë dhe Laçit. Gjithsesi do ta vlerësojmë maksimalisht. Kemi shumë shpresë për t’i marrë të dy kompeticionet.

Në finale me Laçin apo Vllazninë? Vetëm Zoti e di. Nuk bëj dallime, të fitojë më i miri. Kush ta fitojë Kupën duhet të jetë më i forti dhe t’i mundë të gjithë kundërshtarët.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency