Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Reagon Ancelotti: I nderuar që isha pjesë e historisë së Bayern

Bayern Munich vendosi të shkarkojë trajnerin italian, Carlo Ancelotti pasditen e djeshme, pas rezultateve negative dhe prishjes së atmosferës brenda ekipit dhe ia besoi Willy Sagnol-it drejtimin e përkohshëm të skuadrës. Pak orë pas ndërprerjes së marrëdhënies së bashkëpunimit, ka ardhur edhe reagimi i teknikut italian, i cili si një zotëri i vërtetë, ka falënderuar klubin bavarez, futbollistët dhe tifozët.

“Ishte një nder të bëja pjesë në historinë e Bayernit. Falënderoj klubin, futbollistët dhe tifozërinë e mrekullueshme të Bayern”, shkroi Ancelotti në Twitter. 58 vjeçari mori drejtimin e klubit gjerman verën e vitit të kaluar, duke nënshkruar një kontratë tre vjeçare. Ai arriti të fitojë Bundesligën dhe të shkojë deri në gjysmë-finalet e Champions League, ku u eliminua nga Reali.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...