Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Reagon Neymar: Një nga momentet më të vështira në karrierë

Neymar Junior nuk do të jetë kundër Zvicrës dhe është në dyshim edhe për sfidën ndaj Kamerunit për shkak të dëmtimit që pësoi në kyçin e këmbës së djathtë ndaj Serbisë. Një ndrydhje që e lë, tani për tani, jashtë Kupës së Botës. “Ylli” i “Seleçaos” ka reaguar në llogarinë e tij në Instagram, duke pranuar se po kalon një nga momentet më të vështira të jetës së tij.

“Asgjë në jetën time nuk më është falur apo të ketë qenë e lehtë. Më është dashur gjithmonë të vrapoj pas ëndrrave dhe objektivave të mi. Nuk i uroj askujt të keqen, përkundrazi dua të ndihmoj ata që kanë më shumë nevojë. Është një nga momentet më të vështira të karrierës sime. Dhe sërish në një Botëror”, ka theksuar Neymar.

Braziliani ishte i bindur se aventura e tij në Katar nuk ka përfunduar.

“Kam një dëmtim, po, më dhemb, por jam i sigurt se do të kem mundësinë të kthehem. Do të bëj gjithçka që është e mundur për të ndihmuar vendin tim, shokët e skuadrës dhe veten time,” përfundon sulmuesi i PSG-së.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...