Futboll

Reagon Skënderbeu, aludime të pavërteta, Gjykata Federale Zvicerane nuk ka vendosur ende!

Skënderbeu reagon lidhur me vendimin e Gjykatës Federale Zvicerane për çështjen e korçarëve me UEFA-n, vendim që ende nuk ka mbrritur në zyrat e Skënderbeut por sëfundmi në media është aluduar se presidenti i bardhekuqëve Ardjan Takaj e ka marrë përgjigjen e cila është negative nga Gjykata Federale Zvicerane dhe për këtë arsye nuk e bën publike. Por lidhur me këto aludime Skënderbeu ka dalë me një reagim zyrtar duke bërë me dije se ende nuk ka ardhur një vendim nga Gjykata Federale Zvicerane dhe nuk është lënë në fuqi pezullimi 10-vjeçar dhe gjoba prej 1 milionë eurosh, por përgjigjia nuk ka ardhur ende dhe është shtyrë për disa ditë!

REAGIMI – “Deklaratë për shtyp! Duke marrë parasysh aludimet e vazhdueshme në mediat vizive, online dhe në shtypin e shkruar, KF Skënderbeu kërkon të sqarojë opinionin publik dhe sportdashësit bardhekuq se nuk ka ende një vendim përfundimtar nga gjykata Federale në Zvicër në lidhje me apelimin e kryer nga klubi.

Vendimi i cili pritej në fund të muajit qershor është shtyrë për shkak të situatës së krijuar nga Pandemia COVID-19 dhe nuk ka një datë fikse për publikimin e vendimit përfundimtar.

Klubi i Futbollit “Skënderbeu” mbetet në pritje të vendimit dhe sigurojmë tifozët dhe opinion publik se çdo vendim do të publikohet në kohë reale jo vetëm nga klubi por edhe nga Gjykata Federale.

Iu bëjmë thirrje mediave të mos aludojnë me lajme krejtësisht të pavërteta duke pasur parasysh dhe ndjeshmërinë që ka çështja në fjalë për klubin dhe tifozët e Skënderbeut”, shkruhet në reagimin e bërë nga Skënderbeu.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency