Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Real Madrid apo Brazil, në Spanjë të sigurt: Ancelotti do të…

Emri i Carlo Ancelottit lidhet me pankinën e Brazilit, por Florentino Perez nuk ka ndërmend të ndahet me teknikun italian. Madje në Spanjë janë të sigurt se 64-vjeçari do të rinovojë me “Los Blancos”.

Marca raporton se Ancelotti do të takohet në ditët e ardhshme me presidentin e Realit për të diskutuar rreth së ardhmes. Situata ka ndryshuar dhe rekordmeni i stoli është më afër qëndrimit.

Pista Brazil po zbehet. Raporti mes Perez dhe Ancelottit është i shkëlqyer, dhe ky i fundit pritet të pranojë propozimin e pronarit për të zgjatur bashkëpunimin mes palëve.

Lexo edhe:

Ancelotti e ka shprehur gjithmonë se ndihet për mrekulli në Madrid dhe se ka një lidhje të veçantë me Realin. Tifozët dhe futbollistët e duan, ndërkohë që drejtuesit vështirë që do të gjejnë një “timonier” më të mirë.

Italiani është i vetmi trajner që është shpallur kampion në pesë kampionatet kryesore të kontinentit të vjetër (Milan, Real, Chelsea, Bayern, PSG). Dhe i vetmi që ka fituar 4 Champions League (Milan 2x, Real 2x).

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...