Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Real Madrid, Dybala e Donnarumma emrat e revolucionit veror

Reali i Madridit është duke u përgatitur për revoluzionin verë 2018, ku mendohet të jenë të shumtë emrat që do të përjetojnë risi në aspeketin e karrierës, duke ndryshuar ambjent, për t’i bërë vend lojtarëve të rinj të gatshëm për të nisur një cikël të ri tek madrilenët. Siç raporton e përditshmja sportive  Mundo Deportivo, presidenti i Los Blancos, Florentino Perez mësohet të jetë i gatshëm për të lënë të lirë si Gareth Bale ashtu edhe Cristiano Ronaldon, gjithnjë nëse portugezi do të këtë ende dëshirë për të luajtur në Major League Soccer në Amerikë.

Sidoqoftë për momentin, cifti i ëndrrave për sulmin e Realit në sezonin e ardhshëm, përbëhet pikërisht nga CR7 dhe Paulo Dybala. Pak ndryshime projektohen për mesfushën, sikundër edhe për mbrojtjen, ndërkohë që për portën mendohet të realizohet një investim i madh për portën. Courtois është zgjedhja e parë ndërsa në listën e te preferuave bën pjesë edhe Gianluiggi Donnarumma.

Lajme të tjera

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Futboll

Zero gola në dy paraqitjet e tij të para zyrtare, ku përfshihet edhe humbja në gjysmëfinalen e Superkupës Së Arabisë Saudite. Ndikimi i pranisë...