La Liga

Real Madrid nxjerr në shitje Gareth Bale

Gareth Bale person non grata tek Reali i Madridit. I transferuar me shumë bujë në radhët e klubit Los Blancos, tashmë mesa duket sulmuesi uellsian konsiderohet si nje element i panevojshëm për teknikun Zidane. Dëmtimet e shpeshta të 27-vjecarit duket se janë dhe shkaqet se përse presidenti i Realit të Madridit Perez sëbashku me teknikun Zinedine Zidane po mendojnë të shesin lojtarin. Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, klubi merenges ia ka ofruar Bale ekipit të Manchester United për shumën e 90-milionë Eurove. Në fakt tekniku i “Djajve të Kuq”, Jose Mourinho tentoi t’ia shkëpuste Ralit yllin e skuadrës gjatë merakatos verore, por një gjë e tillë nuk u realizua kurrë.

Situata tashmë paraqitet ndryshe, këtë herë janë drejtuesit e klubit spanjoll ata që dëshirojnë largimin e uellsianit. Shumë është e përcaktuar 90 milionë euro, ndërkohë nga ana tjetër ish-futbollisti i Tottenham në disa raste është shprehur se ndihet komod tek merengues-it dhe as që e mendon aspak të largohet. Përtej dëshirës Bale gjasat janë që e ardhmja e tij të jetë larg Realit të Madridit dhe një gjë e tillë ndoshta mund të ndodhë që në merkaton dimërore.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency