Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Reali, Arsenali dhe City, në garë për “samurain” e Brightonit

Mitoma
BRIGHTON, ENGLAND - JANUARY 29: Kaoru Mitoma of Brighton & Hove Albion during the FA Cup Fourth Round match between Brighton & Hove ALbion and Liverpool at Amex Stadium on January 29, 2023 in Brighton, England. (Photo by Jacques Feeney/Offside/Offside via Getty Images)

Kaoru Mitoma ka tërhequr vëmendjen me paraqitjet e tij në Premier League me fanellën e Brightonit dhe tani për të interesohen klubet e mëdha si Reali i Madridit, Manchester City dhe Arsenali.

Sulmuesi i krahut të majtë ka shënuar 14 gola që nga fundi i tetorit dhe klubi anglez po përpiqet të rinovojë kontratën me të, edhe pse aktualja i përfundon më 30 qershor të vitit 2025.

Lexo edhe: 

Brighton dëshiron ta bëjë lojtarin japonez më të paguar në historinë e klubit, për ta joshur të mos zgjedhë një nga klubet e mëdha që e kërkojnë.

Ai është blerë nga anglezët për vetëm 3 milionë euro, nga Kawasaki Frontale.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...