Kupa e Spanjes

Reali barazon 2-2 me Numancian, por kalon në çerekfinale

Reali i Madridit sikurse pritej u kualifikua në çerekfinale  të Kupës së Mbretit, por performanca e skuadrës së Zinedine Zidane në ndeshjen e kthimit me Numancian la për të dëshiruar. “Los Blancos” barazuan 2-2 në “Santiago Bernabeu”, megjithatë falë fitores 0-3 në sfidën e parë vijuan më tej me rezultatin e përgjithshëm 5-2. Zidane kishte lënë pushim thuasje të gjithë titullarët, i ndikuar në fitorja e thellë në transfertë. Lucas zhbllokoi takimin në minutën 10-të, por në fund të pjesës së parë barazoi Guillermo për Numancian. Ishte sërish Lucas që realizoi të dytin personal në të 59-ën dhe sërish për Numancian barazoi i njëjti autor, Guillermo, në minutën e 82-të.

To Top