La Liga

Reali bën autokritikë, “thyen” me goleadë Valencian

Me 2 penallti të kthyera në gol nga Cristiano Ronaldo një finalizim të Marcelos dhe një supergol të Toni Kroos pas një aksioni model, Reali i Madridit bëri autokritikë për atë eliminim të turpshëm nga Kupa e Mbretit ndaj Leganes duke regjistruar fitoren e dytë radhazi në La Liga, madje këtë herë duke triumfuar me rezultatin e thellë 4-1 në një transfertë të vështirë si ajo e Mestallas përballë Valencias. Një fitore e madhe e skuadrës së Zidane e ngushtoi në 2 pikë avantazhin ndaj Los Che në renditje dhe duke patur parasysh faktin që Los Blancos kanë edhe një ndeshje më shumë për të luajtur tashmë vendi i 3-të është më pranë për Realin. Golat e Ronaldos në pjesën e parë pavarsisht një epërsie territoriale të Valencias ja bënë më të thjeshta gjërat skuadrës merengues. Megjithatë Santi Mina riktheu në lojë skuadrën e Marcelino Garcia Torral në fillimin e pjesës së dytë ndërkohë që Keylor Navas me një superpritje pak minuta më u hoqi mundësinë e barazimit vendasve. Në momentin më të mirë të Los Che Reali i ndëshko sërish vendasit me golin e Marcelos dhe finalizimin spektakolar të Kross që fiksoi shifrat përfundimtare në 1-4.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency