La Liga

Reali bën detyrën dhe i shton presionin Atleticos, fiton edhe Villareal

Reali i Madridit bën detyrën ndaj Eibarit në shtëpi, pasi triumfoi me rezultatin 2-0 dhe shtoi edhe më shumë presionin ndaj Atleticos kryesuese, pasi momentalisht është vetëm 3 pikë larg vendit të parë.

“Los Blancos” dominuan sfidën dhe arritën të gjejnë golin e avantazhit me anë të Marcos Asensios në minutën e 41-të, duke shkuar në dhomat e zhveshjes me rezultatin minimal 1-0.

Edhe pjesa e dytë pati të njëjtën tablo, teksa për të vulosur rezultatin mendoi francezi Karim Benzema, që shënoi edhe golin e dytë në minutën e 73-të, duke u dhënë tre pikë madrilenëve, që tani shkojnë në kuotën e 63 pikëve.

Më herët Villareali triumfoi me rezultatin e pastër 0-3 në transfertën e vështirë ndaj Granadës. Sulmuesi spanjoll Gerard Moreno ishte protagonist absolut për “nëndetësen e verdhë”, pasi shënoi të tre golat e sfidës, duke marrë me vete edhe topin e ndeshjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency