Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Reali fiton “El Clasicon” e merkatos për talentin turk

Reali i Madridit fiton derbin spanjoll të merkatos me Barcelonën për futbollistin turk (mesfushor me tipare sulmuese), Arda Güler.

Klubi katalan, në fakt, dërgoi emisarë javën e kaluar në Turqi (udhëhequr nga drejtori i ri sportive, Deco) për të negociuar me Fenerbahcen transferimin e lojtarit 18-vjeçar, por vetë talenti në fjalë ka udhëtuar nga Bodrumi, ku po kalonte pushimet, për në Stamboll për të komunikuar vendimin e tij.

Lexo edhe: 

 

Gjatë orëve të fundit, Reali i Madridit ndërhyri me prepotencë, duke e rritur ofertën nga 17.5 milionë, që ishte klauzola e largimit, në 20 milionë euro.

Madje klubi “merengues” ka pranuar që Fenerbahce ta mbajë 20% të kartonit në rast të rishitjes së futbollistit.

Sipas As, mungon vetëm firma që Guler të bëhet pjesë e “Los Blancos”.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...