La Liga

Reali fiton me Alaves dhe rifutet në lojë për titullin

Mund të quhet java e Realit të Madridit në Primera Division. Skuadra kampione në fuqi e Europës fitoi lehtësisht 3-0 me Alaves në “Santiago Bernabeu” duke përfituar dyfish; nga ndalesa e Barcelonës 2-2 me Valencian dhe nga humbja 1-0 e Atleticos së Madridit në fushën e Betisit.

Benzema në minutën e 30-të, Vinicius në të 80-ën dhe Mariano në kohën shtesë ishin autorë të golave për skuadrën e drejtuar nga Santiago Solari, që me këtë fitore kthehet në garë për titullin kampion. Barcelona mban vendin e parë me 50 pikë, 8 më shumë se “Los Blancos”, ndërsa Atletico renditet në vend të dytë me vetëm dy pikë më shumë rivalët ndërqytetas.

Është kthyer në formën më të mirë francezi Karim Benzema, i cili shënoi golin e 6-të në 4 ndeshjet e fundit të Realit, 2 në kampionat dhe 2 të tjera në Kupën e Mbretit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency