La Liga

Reali fiton thellë ndaj Leganes, paqe në Valencia-Sevilla

Reali i Madridit ka bërë detyrën mbrëmjen e sotme ndaj Leganesit, duke fituar me rezultatin e thellë 5-0 dhe duke mbajtur ritmin e Barcelonës kryesuese në kampionatin spanjoll.

Të freskët për shkak të pushimit në fundjavë (u shty El Classico), të besuarit e Zidane e nisën me mjaft vrull takimin dhe zhbllokuan rezultatin me Rodrygo në minutën e 7’ e dyfishuan pak sekonda më vonë me anë të gjermanit Toni Kroos.

Në minutën e 24-t ishte kapiteni Sergio Ramos që shënoi golin e tretë me penallti, ndërsa në pjesën e dytë në listën e golshënuesve e shënuan emrin edhe sulmuesit Karim Benzema e Luka Jovic.

Në takimet e tjera, Betis mposhti 2-1 Celta Vigon, Valencai e Sevilla u ndanë në barazim 1-1 dhe Athletic Bilbao triumfoi me rezultatin 3-0 ndaj Espanyolit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency