La Liga

Reali i Madridit e mbyll merkaton ende pa e nisur, Alaba afrimi i vetëm!

Ëndrra e tifozëve të Realit të Madridit është të shikojnë një mes Kylian Mbappe dhe Erling Haaland të mbajë veshur fanellën e klubit të tyre në sezonin e ri, por edhe për një vit kjo do të mbetet thjeshtë një ëndërr vere pasi tifozët e Los Blancos në sezonin 2021-2022 duhet të mjaftohen vetëm me praninë e David Alabas në skuadrën e tyre. Duke iu referuar raportimeve të mediave spanjolle merkato e Realit të Madridit gjatë kësaj vere mund të konsiderohet e mbyllur ende pa nisur. Situata ekonomike në klub për shkak të pandemisë është shumë kritike dhe afrimi i austriakut David Alaba me parametër zero mund të jetë i vetmi. Presidenti Florentino Perez i ka komunikuar trajnerit Carlo Ancelotti se në skuadër nuk do të ketë afrime të tjera në këtë merkato dhe i duhet të punojë me grupin e futbollistëve që ka aktualisht në dispozicion.

Edhe zëvendësuesin e kapitenit Sergio Ramos i cili u largua pasi nuk iu rinovua kontrata Ancelotti duhet ta gjejë në shtëpi dhe përkrah francezit Varane në qëndër të mbrojtje parashikohet të luajë një mes Eder Militaos dhe Nachos ndërkohë që në ndeshje të caktuara mund të përshtatet dhe Alaba si qëndërmbrojtës.Mundësitë ekonomike nuk janë më si më parë edhe për një klub të madh si Reali dhe vështirë se Ancelottit do t’i plotësohet ndonjë dëshirë tjetër për afrimin e ndonjë lojtari të preferuar të tij, pasi alternativat me kosto të ulta që ofron tregu janë të pakta. Për Mbappe ose Haaland tifozët e Realit duhet të presin edhe një tjetër vit, kur francezit t’i përfundojë kontrata me Paris Saint Germain ose Haaland-it t’i hyjë në fuqi klauzola e largimit prej 75 milionë eurosh nga Dortmundi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency