Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Reali i Madridit hedh poshtë negociatat me Mbappenë: Informacion i rremë

PSG 'fshin' Mbappe
PSG 'fshin' Mbappe

Reali i Madridit ka reaguar nëpërmjet një komunikate zyrtare mbi negociatat e supozuara që kanë ndodhur mes klubit mbretëror dhe Kylian Mbappésë:

“Në funksion të informacionit të lëshuar dhe publikuar së fundmi në media, ku ka spekulime për negociata të supozuara mes lojtarit Kylian Mbappe dhe klubit tonë, Real Madrid C. F. dëshiron të deklarojë se ky informacion është kategorikisht i rremë.”

Bardhezinjtë e mbyllin qëndrimin e tyre në mënyrë të qartë: “Nuk janë zhvilluar negociata me lojtarin që i përket PSG-së”.

Lexo edhe:

  1. VIDEO/ Gola dhe asiste: Rroca, Çekiçi dhe Bardhi protagonistë në Turqi
  2. Europiani i Xhudos/ Akil Gjakova “zjarr”, fiton ndaj kundërshtarit serb
  3. Zbulohet diferenca e pikëve për “Topin e Artë”, ja si votoi Shqipëria!
  4. Vjen nga stoli dhe shënon golin e fitores, Bozhanaj nderon Modenan në “limite”

Kylian Mbappé ka kontratë me Paris-Saint Germain deri në qershor 2024, dhe për këtë arsye mund të fillojë negociatat me klubet e tjera në janar për një ndryshim të mundshëm të skenës në verë, me kosto zero.

Futbollisti francez është te PSG-ja që nga viti 2017 dhe ka shënuar tashmë 224 gola për klubin, si dhe ka rinovuar kontratën e tij për herë të fundit në verën e vitit 2022, për dy vjet, me një tjetër sezon si opsion, diçka që francezi e ka thënë tashmë nuk dëshiron ta aplikojë.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...