Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Reali i Madridit mposht me 11-metersha yjet e MLS

Reali i Madridit e mbylli pa asnjë fitore brenda kohës së rregullt fazën përgatitore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Los Blancos në miqësoren e fundit të zhvilluar në stadiumin e Chicagos para më shumë se 61 mijë spektatorëve kishen përballë yjet e MLS, ku përfshiheshin e emra të tillë të mëdhenj si Kaka, Bastian Schëeinsteiger, David Villa, Giavinco dhe Bradley. 90 minutat përfunduan në barazim 1-1, teksa për formacionin e Zidane realizoi Broja Mayoral në minutën e 59-të ndërsa një minutë para përfundimittë kohës së rregullt për barazoi takimin Dëyer.

Në Llotarinë e 11 metërshave  futbollistët e Realit të Madridit u treguan më të saktë, ndërsa nga yjet e MLS gabuan në 2 tentativat e para Dëyer dhe Gia. Benzema, Bale, Kovacic dhe Marcelo nuk u imresionuan nga publiku vendas, duke e gjetur rrjetën në të gjitha gjuajtjet.

Në fakt Zidane u dha mundësinë e aktvizimit të gjithë lojtarëve që kishte me dispozicion, duke kryer plot 12 ndërrime, me portën që u mbrojt nga tre emra të ndrushëm,  Keylor Navas, Yáñez dhe Luca.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...