Merkato

Reali i Madridit zgjedh një kolumbian për mesfushën

Real Madrid pritet të bëjë ndryshime në mesin e fushës për sezonin e ardhshëm me Ceballos dhe Kovaçiç drejt largimit teksa pasuesi i tyre mund të jetë një kolumbian. Emisarët e klubit kanë mbetur të kënaqur nga vëzhgimi i Mateus Uribe që luan me Club America në Meksikë dhe pritet të jetë në Botërorin e Rusisë me Kolumbinë. Me një ofertë prej 20 milionë euro operacioni do të mbyllet me sukses madje palët mund të arrijnë akordin përpara Botërorit pasi vlera e lojtarit mund të rritet më shumë në varësi të paraqitjeve me Kolumbinë.

 

To Top