Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Reali lë dy pikë në derbi, Rayo “asist” Barcelonës dhe Gironës

Reali i Madridit “ngec” në një barazim pa gola në derbin me Rayo Vallecanon, të zhvilluar në “Santiago Bernabeu”, ku u luajt një ndeshje shumë e luftuar dhe me përplasje të forta fizike.

Rayo mundi të rezistont me efikasitet përgjatë gjithë ndeshjes, madje duke tentuar edhe kundërsulmet e shpejta, por mungoi goli.

Lexo edhe: 

Në  të 66-tën, në fakt, Vinicius Junior ia doli të mposhtte portierin Dimitreski, por goli u anulua për pozicion jashtë loje të Joselu, por pozicion jashtë loje, në momentin e kontrollit të topit para se të asistonte brazilianin.

Përfundoi 0-0 dhe mes tensionit kjo sfidë, që për Realin ishte si humbje, pasi Barcelona afrohet me dy pikë (29/27), ndërsa Girona kryesuese ka dy pikë më shumë se “Los Blancos”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...