Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Reali, “mbret” edhe në rrjetet sociale, rekordi që ka arritur

Reali i Madridit është klub universal, me mbështetës në çdo cep të planetit. Nëpërmjet platformave digjitale, tifozët e “Los Blancos”  nga e gjithë bota ndihen të lidhur me klubin e zemrës.

Kjo ka bërë që ekipi “merengues” të rrisë pak nga pak komunitetin e tij virtual derisa të arrijë një numër rekord. Dhe, sipas të dhënave nga mjeti analitik Blinkire, Reali i Madridit kalon 500 milionë ndjekës në të gjitha rrjetet e tij sociale, duke u bërë organizata e parë sportive që arrin këtë numër.

Lexo edhe:

Klubi mbretëror ka 37 llogari zyrtare në të gjitha seksionet e saj dhe gjuhë të ndryshme në rrjetet e ndryshme sociale: Facebook, Instagram, WhatsApp, X (Twitter), Tiktok, YouTube, Line, Snapchat, Twitch, LinkedIn, Weibo, Wechat, Toutiao , Douyin dhe BiliBili.

Për më tepër, sipas të dhënave nga vetë Reali i Madridit dhe SimilarWeb, klubi gjeneroi 3,000 miliardë ndërveprime në një sezon dhe ka faqen e internetit më të vizituar të ekipit të futbollit në botë.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...