La Liga

Reali me të dyja duart te titulli, Barcelona tani s’beson as te mrekullitë

Real Madrid tashmë e ka mbërthyer me të dyja duart trofenë e La Ligas. “Los Blancos” nuk kanë nevojë të fitojnë në dy ndeshjet e fundit për t’u shpallur matematikisht kampion. Mjaftojnë dy barazime (sigurisht edhe një fitore), që Barcelona të abdikojë nga froni dhe klubi “merengues” të festojë titullin e 34-t në histori.

Edhe Zidane, i cili deri dje ishte i vendosur në idenë e tij për të mos bërë llogari, e sheh titullin praktikisht të fituar. Nëntë fitoret radhazi të arritura pas pauzës së gjatë për shkak të COVID-19 i japin mundësi Realit që të shpallet kampion edhe nëse lë 4 pikë në dy takimet e mbetura.

Reali pret të shpallet matematikisht kampion të enjten, kundër Villarrealit, në orën 21:00, në stadiumin “Alfredo Di Stéfano”. Skuadra e Zidane do të kërkojë ta mbyllë pikërisht në fushën e saj çështjen e titullit, pa qenë nevojë që të futet në stres në takimin përmbyllës të kampionatit, ndaj Leganesit, që mund t’i duhet patjetër fitorja për të siguruar mbijetesën.

Po Barcelona? Katalanët mund të presin vetëm për mrekullinë, që as vetë nuk e besojnë. Osasuna dhe Alavés do të jenë rivalët e tyre, por shpresat janë minimale. Vetëm një fitore e Villarrealit në “Di Stéfano” do ta rihapte garën e titullit, që tani vetëm Real Madridi mund të humbasë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency