Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Reali në finalen e Superkupës, Ancelotti: Sa mirë që Vinicius nuk goditi penallti!

Real Madrid u kualifikua për në finalen e Superkupës së Spanjës teksa në gjysmëfinalen e zhvilluar në Arabinë Saudite përballë Valencias, Los Blancos iu desh fati duke qenë se u kualifikuan vetëm nga goditjet e penalltive, me kohën e rregullt dhe atë shtesë që u mbyll në barazimin 1-1. Pas sfidës, trajneri i madrilenëve, Carlo Ancelotti theksoi se të besuarit e tij nuk janë në më të mirën e tyre ndërsa italiani nuk harroi të theksoi edhe faktin se 14 lojtarë të Realit ishin në Kupën e Botës ndërsa ndjejnë lodhjen në një moment të tillë të sezonit.

“Ishte një ndeshje e vështirë, por duhet theksuar se në nivele të tilla nuk ka asnjë ndeshje të lehtë. Ia vështirësuam vetes punën duke qenë se pësuam shumë shpejt në pjesën e dytë. Në përgjithësi ishte një performancë e mirë në mbrojtje, por një moment pakujdesie dhe e pësuam. Është e qartë se nuk jemi në më të mirën tonë, kishim 14 lojtarë që morën pjesë në Kupën e Botës.

Por, jemi të lumtur që kaluam në finale dhe besoj se skuadra do të vijë në rritje. Ne normalisht kemi një paraqitje të mirë në finale, do të na duhet të luftojmë dhe të fitojmë Superkupën. Goditjet e penalltive? Vendosëm që të godisnin lojtarët më me eksperiencë, nëse do të goditej edhe penalltia e pestë atë do ta merrte përsipër Vinicius Junior. Por, unë jam i lumtur që ai nuk pati mundësinë të godiste”, u shpreh Ancelotti.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...