Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Reali, në mbrojtje të Vinicius Jr., përgatit surprizën në ndeshjen ndaj Rayos

Te Reali i Madridit, të gjithë krah Vinicius Jr., që për të disatën herë u sulmua nga tifozët me fyerje raciste në stadiumet spanjolle.

Brazilianit do t’i bëhen nderime nga klubi dhe tifozët “merengues” gjatë dhe pas ndeshjes kundër Rayo Vallecanos, e planifikuar për t’u zhvilluar këtë të mërkurë në “Santiago Bernabeu”.

Mediet në Spanjë njoftojnë se do të zbulohet një pankartë kundër racizmit dhe kulmi do të jetë në minutën e 20-të (numri i fanellës së lojtarit), kur i gjithë stadiumi do të thërrasë emrin e tij dhe do të këndojë kundër intolerancës.

Lexo edhe:

Vetë braziliani mund të jetë në fushë, pasi me një vendim të paprecedentë, Komiteti i Konkurrencës e shfuqizoi kartonin e kuq që mori në Mestalla.

Fillimisisht ishte parashikuar që deshjen Vinicius ta ndiqte krah presidentit Perez, i cili dëshiron të mbrojë me çdo kusht talentin e tij: Vinicius “meriton të gjithë mbështetjen në këtë moment”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...